Abonyi Galambász, Magyar Galamb és Kisállattenyésztők V227 Egyesülete

A kiállítási galambot, díszbaromfit és díszmadarat tenyesztő és szerető abonyi embereket tömörítő szervezet.

A Magyar Galamb és Kisállattenyésztők

V-227

Abonyi Egyesülete

A L A P S Z A B Á L Y A

 I. Általános rendelkezések

1. § Az Egyesület adatai

1.) Az egyesület neve: Magyar Galamb és Kisállattenyésztők V227. Abonyi Egyesülete

2.) Székhelye: Abony, Művelődési Ház, 2740. Abony Csillag Zsigmond u. 5.

3.) Működési területe. Magyarország

4.) Jogállása: az egyesülési jogról, közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény, 4. § alapján, illetve  a polgári törvénykönyvről szóló 1959. évi . törvény alapján létrehozott Egyesület, mely önálló jogi személyiséggel rendelkezik.

5.) az egyesületet a Pest megyei Bíróság: 4.Pk. 60250/1989/2 számú végzésével bejegyezte.


2. §

Az Egyesület célja

Az Egyesület célja: a galamb és más kisállatok tenyésztésének népszerűsítése, a tenyésztők együttműködésének koordinálása,  érdekeinek képviselete, szakmai ismeretinek bővítése, gyarapítása a tenyésztési eredmények megismertetésének segítése, közös tenyésztési elvek kidolgozásában való részvétel

3. § Az Egyesület fenti céljai megvalósítása érdekében végzett tevékenysége

(1) Az Egyesület tevékenysége a 2.§ megjelölt célok megvalósítása érdekében:

a) szervezi a szakmai ismeretek terjesztését, előadásokat, szakmai megbeszéléseket rendez, közreműködik szakirodalom terjesztésében. 

b) kapcsolatot tart fenn a tevékenységi körének megfelelő helyi és országos szervezetekkel, gazdasági és nonprofit szervezetekkel.  

c) a galamb és egyéb kisállatok tenyésztésének népszerűsítése érdekében együttműködik Abony városban tevékenykedő egyéb szervezetekkel és az Abonyi Lajos Művelődési Ház, Könyvtár és Múzeumi Kiállítóhely-jel

d) elősegíti a tenyésztéshez szükséges anyagok, szakmai eszközök és szakmai irodalomhoz beszerzését.

 e) a galamb és egyéb kisállattenyésztés népszerűsítése érdekében kiállításokat, bemutatókat és versenyeket szervez, segíti tagjainak részvételét az országos és más szervezet által szervezett kiállításon és bemutatón..

f) segítséget nyújt információnyújtás formájában tenyészállatok beszerzésében, cseréjében illetve értékesítésében, erre irányuló rendezvényt szervezhet.

g) kiemelt figyelmet fordít a galamb és kisállattenyésztés népszerűsítésében a fiatalok körében.

h) Céljai megvalósítása érdekében az Egyesület végezhet egyéb tevékenységeket is, mint

papír és elektronikus kiadványok  megjelentetése, terjesztése; információfeldolgozás és  szolgáltatás; promóciós tárgyak értékesítése; előadások, konferenciák, táborok és egyéb rendezvények szervezése, ezeken való részvétel.

(2) Az Egyesület , egyesülési jogról, közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény, 4. § (3) bekezdése alapján a Magyar Galamb és Kisállattenyésztők Országos Szövetségének tagja, és elfogadja és magára nézve kötelezősnek tekinti a szövetség iránymutatásait

 (3) Az Egyesület befektetési tevékenységet nem végez.

(4) Az Egyesület bármely cél szerinti juttatását pályázathoz kötheti, melyet a legmagasabb szerve a Közgyűlés írhat ki. A pályázat nem tartalmazhat olyan feltételeket, amelyekből - az eset összes körülményének mérlegelésével - megállapítható, hogy a pályázatnak előre meghatározott nyertese van (színlelt pályázat). Színlelt pályázat a cél szerinti juttatás alapjául nem szolgálhat.

(5) Az Egyesület politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt, illetve azoktól támogatást nem kap.

II. Az egyesületi tagságra vonatkozó rendelkezések

4. § Az Egyesület tagjai

(1) Az Egyesületbe felvételüket kérhetik azok a természetes személyek, akik az Egyesület célkitűzéseit elfogadják.

(2) Az Egyesületbe felvételt nyerhet - állampolgárságra való tekintet nélkül - az a természetes személy, aki az alapszabályt a benne foglalt célokkal együtt elfogadja és tagfelvételi kérelmét az elnökség jóváhagyja. A felvételi kérelmet írásban, az Egyesület elnökségéhez kell benyújtani. A jelöltnek a felvételi kérelemben nyilatkoznia kell arra vonatkozóan, hogy az Egyesület alapszabályát ismeri és elfogadja, és hogy a tagsági kötelezettségek teljesítését vállalja.

(3) Az Egyesületbe kérheti felvételét az a magánszemély is aki a 18. életévét nem töltötte be, de ebben az esetben a felvételi kérelemhez csatolni kell a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő(ök) vagy törvényes képviselő hozzájáruló nyilatkozatát.

(3) A tag felvételéről a Közgyűlés egyszerű szótöbbséggel dönt az elnökség beterjesztése alapján A tagsági jogviszony a kérelem közgyűlés álatal történő elfogadásával, az elfogadás időpontjában jön létre.

(4) Az Egyesület tagjai az alapító tagok, valamint a későbbiekben felvett új tagok.

(5) Az elnökség köteles az egyesületi tagokról naprakész nyilvántartást vezetni, mely tartalmazza a természetes azonosító adatokon túl, az elérhetőséget is.

(6) Az egyesületi tagság megszűnik:

a) a tag kilépésével;

b) a tag kizárásával;

c) a tag halálával;

d) az Egyesület megszűnésével.

(7) Kilépési szándékát a tag az elnökség részére írásban tett nyilatkozatával jelentheti be. Ebben az esetben a tagsági jogviszony a bejelentés elnökséghez érkezésének időpontjában szűnik meg.

(8) A Közgyűlés az elnökség javaslatára, tagjai minősített (a nyilvántartásban szereplő összes tag több mint 50 %-a)  szavazattöbbséggel hozott határozatával az Egyesületből kizárhatja azt a tagot, aki az egyesületi tagságból eredő valamely kötelezettségét ismételten vagy súlyosan megszegi; így különösen, ha a három hónapnál régebben esedékes tagdíjat írásbeli felszólításra sem fizeti be; illetőleg, ha az Egyesület céljával, szellemiségével vagy alapszabályával össze nem egyeztethető magatartást tanúsít. A kizárásról szóló határozat csak azt követően hozható meg, hogy lehetőséget biztosítottak a védekezésre és a mentő vagy enyhítő körülmények ismertetésére. A tagot írásbeli kizáró határozattal foszthatják meg tagságától.

5. § Tagsági jogok és kötelezettségek

(1) Az Egyesület valamennyi tagja egyenlő jogokkal és kötelezettségekkel rendelkezik. A tagok jogaikat csak személyesen gyakorolhatják.

(2) Az Egyesület tagja jogosult:

a) a közgyűlésen részt venni, véleményt nyilvánítani, javaslatot tenni és szavazni;

b) az elnökségtől tájékoztatást kapni;

c) az Egyesület rendezvényein részt venni, egyes kérdések megvitatását kezdeményezni;

d) az Egyesület által nyújtott kedvezményekben részesülni;

e) az Egyesületben tisztséget viselni, illetve a vezető tisztségviselők választásán részt venni.

(3) Az Egyesület tagja köteles:

a) az Egyesület alapszabályát, belső szabályzatainak rendelkezéseit, az Egyesület szerveinek határozatait megtartani;

b) önként vállalt feladatait teljesíteni, az Egyesület célkitűzéseinek megvalósítását a tőle elvárható módon elősegíteni;

c) az éves tagdíjat késedelem nélkül befizetni.

d.) az egyesület által szervezett kiállításokon, bemutatókon, versenyeken tevékenyen részt venni

e.) a tagok kötelesek megtartani az állatok védelmére és az állattartásra vonatkozó, jogszabályokban foglalt előírásokat

III. Az Egyesület szervezete, összeférhetetlenségi szabályok

6. §

(1) Az Egyesület legfőbb szerve a közgyűlés. Az Egyesület ügyvivő és képviseleti teendőit, illetve a napi ügyviteli feladatokat az egyesület elnökének irányítása mellet az elnökség látja el. Az Egyesületben felügyelőbizottság működik. Az Egyesület vezető tisztségviselői: az elnök, a titkár, a gazdaság vezető, a két elnökségi tag,  a díszbaromfi és díszmadár szekció vezetői, a valamint a felügyelőbizottság elnöke és két tagja.

(2) Az Egyesület vezető tisztségviselője az nagykorú cselekvőképes személy lehet, aki a közügyek gyakorlásától nincs eltiltva, és

a) magyar állampolgár,

b) a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvényben meghatározottak szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezik, vagy

c) a harmadik országbeli állampolgárok beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény hatálya alá tartozik, és bevándorolt vagy letelepedett jogállású, illetve tartózkodási engedéllyel rendelkezik.

(3) A közgyűlés, az elnökség és a felügyelőbizottság határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki vagy akinek közeli hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pont], élettársa (a továbbiakban együtt: hozzátartozó) a határozat alapján

a) kötelezettség vagy felelősség alól mentesül, vagy

b) bármilyen más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt. Nem minősül előnynek az Egyesület cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve az Egyesület által tagjának, a tagsági jogviszony alapján nyújtott, alapszabálynak megfelelő cél szerinti juttatás.


7. § A közgyűlés

(1) Az Egyesület legfőbb szerve a közgyűlés, mely a tagok összessége. A gyűlésen minden tagot egy szavazat illet meg. A közgyűlést legalább évente 3 alkalommal össze kell hívni. Az elnökség határozata alapján a közgyűlés máskor is összehívható. A közgyűlést össze kell hívni, ha azt a tagok legalább egyharmada az összehívás okának és céljának megjelölésével írásban kéri, valamint ha a bíróság elrendeli.

(2) A közgyűlést az elnök írásban hívja össze. A tagoknak az ülésről a tervezett időpont előtt legalább 5 nappal értesítést kell küldeni, mely tartalmazza a közgyűlés helyét és napirendi pontjait és határozatképtelenség esetén az új közgyűlés idejét és helyét.  A közgyűlés nyilvános.

(3) A közgyűlés határozatképes, ha a nyilvántartásban szereplő tagok 50%-a + 1 fő jelen van. Határozatképtelenség esetén 30 napon belüli időpontra változatlan napirendi pontokkal új közgyűlést kell kitűzni. A megismételt közgyűlés a megjelent tagok számára tekintet nélkül határozatképes, és erre a tagok figyelmét az értesítésben előre fel kell hívni. A közgyűlésen az elnök, vagy akadályoztatása esetén az ügyvezető alelnök elnököl (levezető elnök).

Az egyesület tagjai havonta egyesületi gyűlést tarthatnak, melynek napirendje lehet a tenyésztéssel kapcsolatos megbeszélések, tájékoztatók kiállításokkal kapcsolatos megbeszélések. A taggyűlés nem hozhat érdemi döntéseket, és nem minősül közgyűlésnek.

(4) A közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik:

a) az alapszabály jóváhagyása és módosítása,

b) az éves költségvetés elfogadása,

c) az éves beszámoló jóváhagyása,

d) az egyesületi tag kizárása,

e) az elnök és más vezető tisztségviselők megválasztása,

f) az elnök és más vezető tisztségviselők visszahívása,

g) a Egyesület feloszlásának vagy más társadalmi szervezettel történő egyesülésének kimondása,

h) az elnökség ajánlása alapján döntéshozatal más szervezetekbe való belépésről,

i) a tisztségviselők díjazásának és költségtérítésének megállapítása,

j) mindaz, amit jogszabály vagy az alapszabály a közgyűlés hatáskörébe utal.

(5) A közgyűlés határozatait általában nyílt szavazással hozza. Titkos szavazást rendelhet el a közgyűlés a levezető elnök vagy a jelen lévő tagok egyharmadának kezdeményezésére. Szavazategyenlőség esetén nyílt szavazáskor a közgyűlés levezető elnökének szava dönt; titkos szavazáskor a közgyűlés határozata alapján a szavazás egy alkalommal megismételhető, ismételt szavazategyenlőség esetén a határozati javaslatot elvetettnek kell tekinteni.

(6) A Közgyűlés határozatait a jelen lévő tagok egyszerű szótöbbségével hozza, kivéve a jelen alapszabály 7. § (4) bekezdésének  a), c), d), e), f) és g) pontot. Ezen pontok esetén a tagnyilvántartásban szereplő tagok több mint 50 %-nak támogató szavazata szükséges. Tagkizárásra vonatkozó döntéskor a kizárni szándékozott tag szavazati jogát nem gyakorolhatja.

(7) Tisztségviselők választására és visszahívására vonatkozó döntésnél a választott illetve visszahívott tag szavazati jogát nem gyakorolhatja.

(8) A közgyűlésről jegyzőkönyvet kell felvenni, melyet a közgyűlés által megválasztott két tag aláírásával hitelesít.

(9) A közgyűlés üléseiről és az elnökség döntéseiről minden esetben jegyzőkönyvet és nyilvántartást kell készíteni, melyből a döntések tartalma, időpontja és hatálya megállapítható. A jegyzőkönyvet és a nyilvántartást, mint a határozatok nyilvántartását szolgáló okiratot lefűzve, évenként sorszámozva az Egyesület iratai között meg kell őrizni. Folyamatos kezelését az elnök, vagy az általa megbízott elnökségi tag látja el. A közgyűlés és az elnökség által meghozott határozatokat, valamint az Egyesület beszámolóit az Egyesület internetes honlapján nyilvánosságra hozhatja.

8. § Az Egyesület elnöksége

A vezető tisztségviselők előzetesen nyilatkoznak, hogy jelen megbízatásuk más tisztségükkel, megbízatásukkal, feladataik ellátásával nem összeférhetetlen.

(1) Az elnökség a jelen alapszabály 6. § (1) bekezdésében foglalt tisztségekből álló ügyvivő és képviseleti szerve, melynek tagjait a közgyűlés őt év időtartamra választja.

(2) Az elnökség tagjai: az elnök, a titkár, a gazdaságvezető, díszbaromfi és díszmadár szekció vezetői, valamint további két elnökségi tag.

(3) Az elnökség üléseit szükség szerinti gyakorisággal, de legalább évente hat alkalommal tartja. Az elnökség ülésein minden elnökségi tagnak egy szavazata van. Az elnökség akkor határozatképes, ha legalább négy tagja jelen van.

(4) Az elnökség határozatait egyszerű szótöbbséggel hozza. Az elnökség üléseinek időpontját az elnök az Egyesület honlapján közzéteheti.. Az elnökségi ülésre - annak tárgykörére figyelemmel - esetenként további egyesületi tagok hívhatók meg.

(5) Az elnökségi ülést az elnök hívja össze. Az időpont, a hely és a tervezett napirend feltüntetését tartalmazó értesítést úgy kell elküldeni, hogy azt az elnökségi tagok a tervezett időpont előtt legalább 3 nappal megkaphassák, az elnökségi ülés telefonon is összehívható, de ennek tényét az elnökségi ülés jegyzőkönyvében is rögzíteni kell. Az elnökség ügyrendjét egyebekben maga állapítja meg. Az ülések nyilvánosak.

(6) Rendkívüli elnökségi ülést kell összehívni, ha azt az elnökség bármely két tagja kezdeményezi. Az értesítést a napirendi pontok megjelölésével az elnökségi tagoknak a tervezett időpont előtt legalább egy nappal meg kell kapniuk. Az elnökség ügyrendjét egyebekben maga állapítja meg.

(7) Az elnökség feladatköre:

Az elnökség dönt minden olyan kérdésben, amelyet az alapszabály nem utal a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe, többek között

a) ellátja az Egyesület operatív vezetésével kapcsolatos feladatokat;

b) az Egyesületet érintő fontos ügyekben előterjesztést fogalmaz meg a közgyűlés számára;

c) szükség szerint kidolgozza és elfogadja, illetve betartatja az Egyesület belső szabályzatát;

d) előkészíti a tagfelvételi kérdésekben esedékes döntést;

e) befogadja a tag írásbeli bejelentését annak kilépési szándéka esetén;

f) irányítja és felügyeli az Egyesület belső és külső kommunikációját;

g) elkészíti és a közgyűlés elé terjeszti az Egyesület éves költségvetését, éves beszámolóját;

h) ellátja a közgyűlés által esetenként hatáskörébe utalt feladatokat.

(8) Az elnökség döntéseiről két közgyűlés között tájékoztatja az Egyesület tagjait. Beszámol a közgyűlésnek a két közgyűlés közötti időszakban végzett tevékenységéről, beszámolóját a közgyűlés hagyja jóvá.

10. § Az egyesület felügyelőbizottsága

(1) A felügyelőbizottság feladata az Egyesület alapszabályban rögzített tevékenységének, gazdálkodásának folyamatos ellenőrzése és felügyelete. Működéséért a közgyűlésnek felel.

(2) A felügyelőbizottság a vezető tisztségviselőktől jelentést vagy felvilágosítást kérhet, továbbá az irataiba betekinthet, azokat megvizsgálhatja.

(3) A felügyelőbizottság 3 tagját öt éves időtartamra a közgyűlés választja meg. A felügyelőbizottság elnöke és tagja egyesületen kívüli személy nem lehet. A felügyelőbizottság elnökét a közgyűlés által megválasztott felügyelőbizottsági tagok maguk közül választják meg.

(4) A felügyelőbizottság elnökét az Egyesület választott testületeinek üléseire tanácskozási joggal meg kell hívni.

(5) A felügyelőbizottság szükség szerint, de évente legalább egyszer ülésezik, mely ülést a felügyelőbizottság elnöke a tervezett időpont előtt legalább 8 nappal írásban hív össze a napirend egyidejű írásbeli közlésével. A bizottsági ülések nyilvánosak, amennyiben ez az Egyesület vagy mások jogát, jogos érdekét nem veszélyezteti. Zárt ülés elrendeléséről az előzőekben felsorolt indokok alapján a felügyelőbizottság elnöke jogosult dönteni. A felügyelőbizottság határozatait egyszerű szótöbbséggel hozza, szavazategyenlőség esetén a bizottság elnökének szavazata dönt. A felügyelőbizottság munkarendjét maga határozza meg, határozatait az érintettekkel a felügyelőbizottság elnöke írásban közli.

(6) A felügyelőbizottság munkájáról és megállapításairól írásban tartozik a Közgyűlést tájékoztatni.

(7) A felügyelőbizottság köteles az elnökséget tájékoztatni, és annak összehívását kezdeményezni, ha arról szerez tudomást, hogy

a) a szervezet működése során olyan jogszabálysértés, vagy a szervezet érdekeit egyébként súlyosan sértő esemény (mulasztás) történt, amelynek megszüntetése vagy következményeinek elhárítása, illetve enyhítése az intézkedésre jogosult vezetőszerv döntését teszi szükségessé;

b) a vezető tisztségviselők felelősségét megalapozó tény merült fel.

(8) Az elnökséget vagy a közgyűlést a felügyelőbizottság indítványára - annak megtételétől számított harminc napon belül - össze kell hívni. E határidő eredménytelen eltelte esetén az elnökség illetve a közgyűlés összehívására a felügyelőbizottság is jogosult.

(9) Nem lehet a felügyelőbizottság elnöke vagy tagja az a személy, aki

a) az elnökség tagja,

b) a szervezettel a megbízatásán kívüli más tevékenység kifejtésére irányuló munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha jogszabály másképp nem rendelkezik,

d) az a)-b) pontban meghatározott személyek hozzátartozója.


11. § Az Egyesület vezető tisztségviselői

(1) Az Egyesület elnöke

a) irányítja az Egyesület munkáját,

b) ellátja az Egyesület képviseletét,

c) az elnökség határozata alapján jogosult az Egyesület nevében és képviseletében harmadik személlyel szerződést kötni,

d) összehívja és levezeti a közgyűlést és az elnökségi üléseket,

e) a gazdaságvezetővel együtt utalványozási jogot gyakorol.

(2) Az Egyesület titkára

a) az elnök konzultánsaként működik, az elnök által meghatározott operatív feladatokat látja el,

b) a közgyűlés határozat alapján szavazati joggal képviseli az egyesületet a Magyar Galamb és Kisállattenyésztők Országos Szövetsége általtartott közgyűlésen, egyeztetésen és megbeszélésen.  

c) a Közgyűlés határozata alapján - az elnök akadályozatása esetén- önállóan jogosult az Egyesület nevében és képviseletében harmadik személlyel szerződést kötni,

d) az elnök akadályoztatása esetén vezeti a közgyűlést és/vagy az elnökség ülését,

e) tájékoztatja a tagokat az Egyesület munkájáról,

f) előkészíti a közgyűlés és az elnökség üléseit, biztosítja működését,

g) gondoskodik a határozatok végrehajtásáról, és a naprakész nyilvántartás vezetéséről.

(3) Az Egyesület gazdaságvezetője

a) elkészíti az Egyesület éves költségvetését,

b) intézi az Egyesület gazdasági ügyeit, vezeti a pénztárt, gondoskodik a könyvelés folyamatosságáról,

c) az elnökkel együtt teljesíti a kifizetéseket, ellenőrzi azok szabályszerűségét,

d) beszedi és nyilvántartja az Egyesület működéséhez szükséges tagi hozzájárulásokat,

e) rendszeresen tájékoztatja az elnökséget az Egyesület vagyoni helyzetéről,

f) évente egy alkalommal beszámol az Egyesület gazdasági helyzetéről és tevékenységéről a közgyűlésnek.

(4) Az Egyesület elnökségi tagja, szekció vezetők

Az egyesületi elnökség tagjai elnökség által meghatározott feladatokért felel. A szekció vezetők, irányítják a díszbaromfi és díszmadár tenyésztők tevékenységét, összegyűjtök a speciálisan ezen állatok tenyésztésével foglalkozók kérdéseit és képviselik érdekeit.


(5) Az Egyesület felügyelőbizottságának elnöke

a) irányítja az Egyesület felügyelőbizottságának munkáját,

b) ellátja az Egyesület felügyelőbizottságának képviseletét,

c) összehívja és levezeti a felügyelőbizottsági üléseket,

(6) Az Egyesület felügyelőbizottsági tagja

A felügyelőbizottság által meghatározott feladatokért felel.

(7) Az Egyesület képviselete

a) Az Egyesület képviseletére az elnök, illetve az elnök vagy a Közgyűlés megahatalmazása alapján bár melyik elnökségi tag jogosult.

b) Az Egyesület bankszámlája feletti rendelkezési jogot az elnök, és a gazdaságvezető együttesen jogosult gyakorolni.

c.) az elnök tartós távolléte, illetve akadályoztatása esetén az Egyesület képviseletére a titkár jogosult

12. § A vezető tisztségviselők visszahívása

(1) Ha az Egyesület tagjainak több mint egyharmada - az ok megjelölésével - írásban bizalmatlansági indítványt nyújt be bármely vezető tisztségviselővel szemben, akkor az elnök köteles 30 napon belüli időpontra a közgyűlést összehívni, és a témát napirendre tűzni. Kezdeményezni lehet a tisztségviselő visszahívását, ha

a) magatartása az Egyesület alapszabályával ellentétes,

b) magatartása az Egyesületet vagy annak céljait veszélyezteti,

c) tisztségéből adódó feladatait nem, vagy nem kellő gondossággal látta el.

(2) Ha a bizalmatlansági indítvány az elnök személyére is vonatkozik, akkor annak tartalmaznia kell az új elnökjelölt megnevezését. Az indítvány elfogadása esetén egyúttal az új elnökjelöltről is dönteni kell.

(3) A vezető tisztségviselő visszahívását napirendjére vevő közgyűlésre a visszahívni kívánt vezető tisztségviselőt a napirend ismertetésével meg kell hívni. A határozat meghozatala előtt lehetőséget kell biztosítani arra, hogy az érintett vezető tisztségviselő védekezését és álláspontját a közgyűlés előtt ismertesse.

(4) A bizalmatlansági indítvány akkor tekinthető elfogadottnak, ha a közgyűlésen a nyilvántartott tagok több mint 50 %-a egyetért azzal. Ha a közgyűlés az elnök személyét nem érintő bizalmatlansági indítványt fogad el, akkor az elnök köteles új jelölte(ke)t állítani. Az ilyen módon megválasztott vezető tisztségviselők hivatali ideje megegyezik a leváltott vezető tisztségviselők hátralévő hivatali idejével. A leváltott vezető tisztségviselő hivatali ideje a helyére jelölt vezető tisztségviselő megválasztásáig tart.

IV. Az Egyesület gazdálkodása

13. §

(1) Az Egyesület vállalkozási tevékenységet nem végezhet. A gazdálkodása során elért eredményét nem oszthatja fel, azt az alapszabályban meghatározott tevékenységre fordítja.

(2) Az Egyesület vagyoni eszközei, bevételei:

a) Az Egyesület tagjai évenként tagdíjat fizetnek. Az éves tagdíj összegét az éves beszámolóval egyidejűleg a Magyar Galamb és Kisállattenyésztők Országos Szövetségének tagdíját figyelembe véve a Közgyűlés határozza meg, mely nem lehet alacsonyabb mint a Szövetségi tagdíj 10 %.  A Közgyűlés kérelemre legfeljebb 50 % kedvezményt adhat a tagdíjból annak a tagnak aki tartósan munkanélküli, vagy kiskorú és önnálló jövedelemmel nem rendelkezik. Új tag tagdíját a felvétel napját követő 15 napon belül köteles egy összegben megfizetni, melynek mértéke megegyezik az éves tagdíj mértékével.

b) Az Egyesület induló vagyona az alapítók által befizetett összeg. Az Egyesület működéséhez az induló vagyon teljes egészében felhasználható.

c) Egyéb anyagi források: adományok, pályázat útján elnyerhető támogatások és egyéb bevételek.

d) Az Egyesület hitelt nem vehet fel.

14. § Az Egyesület pénzeszközeinek felhasználása

(1) Az Egyesület pénzeszközeinek célszerű felhasználására éves költségvetést készít. A következő évre szóló költségvetést és az előző év gazdálkodásáról szóló beszámolót a gazdaságvezető terjeszti a közgyűlés elé jóváhagyás végett.

(2) A kifizetések utalványozása az elnök és a gazdaság vezető együttes aláírása alapján teljesíthető a Közgyűlés előzetes felhatalmazása alapján.

(3) Az Egyesület tartozásaiért saját vagyonával felel. A tagok az Egyesület tartozásaiért saját vagyonukkal nem felelnek.

V. Az Egyesület megszűnése

15. §

(1) Az Egyesület megszűnik, ha a közgyűlés a feloszlását vagy más társadalmi szervvel való egyesülését kimondja.

(2) Megszűnik továbbá az Egyesület, amennyiben az arra jogosult szerv feloszlatja, illetőleg megszűnését megállapítja.

(3) Az Egyesület megszűnése esetén vagyonát elsődlegesen a hitelezők kielégítésére kell fordítani. A hitelezők kielégítése utáni vagyonról az Egyesület céljainak megfelelő felhasználásáról a közgyűlés dönt.

VI. Az Egyesület felügyelete

16. §

Az Egyesület működése felett a törvényességi felügyeletet - az egyesülési jogról, közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény  11. § (1) bekezdése alapján - az ügyészség gyakorolja.


VII. Vegyes és záró rendelkezések

17. §

(1) A jelen alapszabályban nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény, az egyesülési jogról, közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény, illetőleg a további vonatkozó hatályos jogszabályok rendelkezései megfelelően irányadók.

(2) Jelen módosított alapszabályt az Egyesület 2012. szeptember 3-i közgyűlése egyhangú határozattal elfogadta.

Kelt: Abony, 2012. szeptember 3.



Petrezselyem Sándo

     Egyesület elnöke                                                           jegyzőkönyvvezető






I




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 1
Heti: 5
Havi: 123
Össz.: 14 380

Látogatottság növelés
Oldal: Alapszabály
Abonyi Galambász, Magyar Galamb és Kisállattenyésztők V227 Egyesülete - © 2008 - 2024 - abonyigalambaszegyesulet.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »